Dlaczego ciągle odczuwam samotność?

Dzień dobry Chciałem się podzielić swoim problemem zdrowotno- społecznym. Mam 21 lat i odczuwam zupełną samotność. Nie posiadam żadnych znajomych ani relacji miłosnych. Sytuacja taka utrzymuje się od najmłodszych lat życia. Powoduje to frustrację i stany depresyjne. Dodam, że studiuję na dosyć dobrym kierunku, a w szkole średniej byłem laureatem olimpiady ogólnopolskiej. Nie sądzę więc, by był to jakiś mój defekt poznawczy. Z moich obserwacji wynika, że trudności mogą się brać z dużej sztywności zachowań, braku poczucia humoru i dosyć specyficznych zainteresowań. Zdaję sobie sprawę, że tak krótki opis nie pozwoli uzyskać rozpoznania w internecie. Ciekawi mnie jednak, czy opisane trudności mogą wskazywać na jakiś problem zdrowotny? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Dzień dobry,

Faktycznie opis nie pozwala na zdiagnozowanie. Objawy, które Pan opisuje mogą świadczyć np. o występowaniu zaburzeń ze spektrum, ale też po prostu w trudnościach w budowaniu relacji, które mogą wynikać z różnych rzeczy. Jeśli to wpływa na Pana samopoczucie może warto iść na konsultację do psychoterapeuty i przyjrzeć się temu? Czasem jest tak, że z powodu takich trudności bardzo cierpimy. Można jednak nad tym pracować i zmienić coś w swoim życiu. Pozdrawiam