Dlaczego mam problem z tym, aby nawiązać relacje z osobami w moim wieku?

Mam 22 lata i mam problem z tym aby nawiązać relacje z osobami w moim wieku. Nie czuję się dobrze zazwyczaj bo nigdy nie wiem o czym rozmawiać z taką osobą albo dość bardzo szybko kończą się tematy. Jest mi źle z tym, że nie mam znajomych choćby nawet niewielu właśnie przez to oraz przez uczucie, że ze mną jest coś nie tak bo nie mam żadnych nałogów, nie chodzę na imprezy (nie to, że od razu zamknę się w domu i nigdzie nie wychodzę, tylko po prostu nie mam ochoty chodzić na imprezy do klubów), jestem spokojna i trochę małomówna, też nie ubieram się jakoś ładniej tylko najzwyczajniej na świecie oraz trochę się pomaluje (tak aby wyglądać naturalnie). Wyszłabym gdziekolwiek ale w większości trzeba zapłacić za takie wyjście a u mnie za bardzo pieniądze się nie przelewają. Już nie wiem co mam robić. Proszę, doradźcie

Witam
Proszę zorientować się, czy może w jakiejś instytucji są prowadzone warsztaty rozwoju osobistego , zajęcia tematyczne ewentualnie zgłosić się do psychologa w poradni, aby porozmawiać , podnieść swoją samoocenę, co pomoże lepiej nawiązywać relacje.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Dopóki będzie się Pani określać jako "inna", dopóty problem będzie. Poczucie inności bowiem powoduje strach, niepewność, obniżenie samooceny, które w efekcie dają trudności interpersonalne. Polecam popracować nad swoją samoocena i obrazem siebie - najlepiej ze specjalistą, który pomoże pani w pozbyciu się tego problemu. Pozdrawiam