Dlaczego mam większą empatię dla zwierząt niż dla ludzi?

Witam, Ja również jestem bardziej wrażliwa na krzywdę zwierząt niż krzywdę ludzką. Zastanawiam się tylko czy normalne jest to, że widząc jednocześnie ciepiące zwierzę i cierpiącego człowieka(bez znaczenia czy to dorosły czy dziecko) w pierwszej kolejności pomogę zwierzęciu. Nie wzruszają mnie wszystkie akcje pomocy dzieciom czy dorosłym. Wręcz wzbudzają niechęć i złość - szczególnie te emitowane na niektórych stacjach TV. Pozdrawiam

Przykładowe badania na ten temat: Czasopismo Society & Animals, artykuł: "Are People More Disturbed by Dog or Human Suffering?"
(J. Levin; A. Arluke, L. Irvine, V 25, I 1, 1 – 16, 2017)

Pozdrawiam,
Justyna Sordyl

Witam Panią Serdecznie,

Zwierzęta nie mówią, są szczere i bezinteresowne.
Jeśli cierpią nie mówią o tym i widać to w ich przeżywaniu.
Są zdane na człowieka.
Z natury są spontaniczne, przyjazne, oddane i radosne.

A z Ludźmi czasami jest trochę inaczej, komunikujemy się słowem, nie zawsze szczerze, manipulujemy sobą lub innymi, ranimy wzajemnie, chcąc uzyskać zamierzony efekt.

Zachęcałabym Panią do pracy nad uwrażliwieniem się na człowieka, bo są Ludzie, którzy bardzo potrzebują empatii i zrozumienia, i potrafią w piękny sposób doceniać każdy taki gest.
I paradoksalnie, najwięcej potrzebują te Osoby, które sprawiają wrażenie, że tego nie potrzebują.

Życzę Pani ięknej wrażliwości dla siebie i innych,
irena.mielnik.madej@gmail.com