Dlaczego mam zaburzenia snu w wieku 22 lat?

Witam. Od kilku lat mam problem ze snem. Wydaje mi się, że się już obudziłam, widzę swój pokój tak, jak normalnie, gdy śpię w innych miejscach to również widzę te pomieszczenia. Jedynym, co jest dziwne, widzę wtedy różne rzeczy. Króliki biegajace po podłodze, różne latające owady, czasem chodzaca postaci itp. Zazwyczaj towarzyszy tenu kunatykiwanie. Niekiedy, gdy śpię z kimś w jednym łóżku, widzę zupełnie inna osobę, niż w rzeczywistości leży obok mnie. Niedawno zaczęły mnie też budzić dźwięki, których w rzeczywistości nie ma, a śnią mi się. Przykładowo, żaden obraz mi się nie śni, ale nagle słyszę bardzo głośny dźwięk straży pożarnej, szczekających psów, szeptu nad głową i różnych innych. Nie mam pojęcia, co to jest i jest to bardzo dla mnie uciążliwe. Czasem towarzyszy temu strach. W każdym z tych przypadków, po jakimś czasie wszystko co widzę, zaczyna znikać i wtedy dochodzi do mnie, że śpię. Ostatnio nie mam żadnego stresu w życiu, nie biorę używek, nie palę, nie piję.

Szanowna Pani,

w pierwszej kolejności należałoby przeprowadzić pogłębioną diagnostykę neurologiczną, a następnie psychiatryczną. Dlatego gorąco zachęcam Panią do osobistej wizyty u specjalisty.

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Lech Popiołek