Dlaczego mąż się ode mnie odsunął?

Witam. Jesteśmy z mężem 20 lat mam 8 letnia córkę. Z mężem zawsze byliśmy blisko dosłownie jak mąż,przyjaciel i kochanek. Od pewnego czasu to się zmieniło nie pomaga mi w przygotowaniach do komuni, wszystko jest na mojej głowie. Lekcję z dzieckiem też na mojej głowie,zawsze jest wymówka, że ja zrobię to lepiej. Kiedyś bardzo kupiliśmy jeździć na zakupy i doradzał mi we wszystkim teraz po wejściu do galerii stoi przy drzwiach przy każdym butiku i tylko czeka kiedy skończę oglądać. Jak proszę aby w tym czasie zajął się córka żebym mogła spokojnie coś wybrać, to muszę szukać dziecka po sklepie i w efekcie nic nie kupię. Pracujemy we dwoje kiedyś było tak ,że przychodzilismy z pracy i razem szykowalismy obiad A teraz mąż siada telefon w rękę i czeka na obiad. Gdy proszę żeby coś naprawił to zawsze ma czas i mówi zrobi się. Teraz sobie wymyślił wyjazd za granicę do pracy przed sama komunia dziecka gdzie tylko mnie poinformował o tym fakcie.... Nie wiem co się dzieje, mam już tego dość...chce żeby wrócił mój dawny mąż.

Dzień dobry,
Niestety nie jestem wstanie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ powodów może być wiele i wiem jeszcze mniej od Pani na ten temat. Doradzałabym rozmowy z mężem i powiedzenie mu o swoich spostrzeżeniach oraz zadawanie wprost pytań o to, co się dzieje. W grę ewentualnie wchodzi terapia par, gdyby sytuacja się pogarszała. Pomysł wyjazdu za granicę jest dosyć niepokojący, ponieważ taka rozłąka nie służy bliskości. Zastanawia mnie to od jak dawna trwa ten stan i czy to stało się nagle, czy też z dnia na dzień. Przykładowym powodem problemu może być kryzys w małżeństwie lub tzw. kryzys wieku średniego. Ciekawi mnie także to jakie relacje ma Pani partner z córką i czy do niej również zmienił stosunek. Z innych możliwych przyczyn można wymienić np. wypalenie uczucia do Pani, kochanka, problemy które on przed Panią ukrywa. Oczywiście to tylko hipotezy i na ten moment poza rozmowami z partnerem i obserwacją rozwoju tej sytuacji nie wiele można zrobić. Ewentualnie mogłaby Pani spróbować zainicjować sytuacje zbliżające Państwa do siebie i sprawdzić jak mąż na to zareaguje np. wspólne wyjście do kina bez dziecka, zorganizowanie wycieczki całą rodziną, wyjście w weekend do zoo itp. Mam nadzieję, że wszystko wkrótce się wyjaśni i tego też Pani życzę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/