Dlaczego moja partnerka ma problemy z emocjami?

moja była partnerka nie radzi sobie z emocjami nerwami widac ze cos sie z nia dzieje kłamie oraz nie panuje nad tym co robi i mowie . Rani przy tym dziecko !! Dochodzi do sytuacij ze buntuje przeciwko mnie ludzi oczernia nie zdając sobie z tego konsekwencji znajduje oskarżenia przeciwko mnie typu tyran złodziej . Dziecko nie jest moje ale kiedy mnie widzi krzyczy tata płacze chce do mnie dojść uważa ze nie robi mu krzysty takim zachowaniem pozdrawiam Łukasz
MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu

Gdy rodzice mają trudności w zbudowaniu porozumienia, najczęściej odbija się to na dziecku. Dzieje się tak dlatego, że ono nadal kocha oboje swoich rodziców, pomimo tego, ze rodzice nie kochają się już nawzajem lub też z różnych powodów nie są wstanie ze sobą funkcjonować. To ważne by pamiętać, że przestając być małżonkami, czy partnerami, nie przestaje się być rodzicem konkretnego dziecka. Konieczne jest wypracowanie porozumienia w aspekcie wychowania malucha, decyzji a także zachowania wzajemnego szacunku do siebie (jako do rodziców). Dziecko nie powinno uczestniczyć, widzieć czy być częścią sporów czy konfliktów. Co nie oznacza, że rozmowa dwójki dorosłych ludzi nie będzie prowadzić do emocji czy konfliktów, istotne jest jednak to, czy kończą się one wypracowaniem wspólnego rozwiązania, które obydwie strony będą przestrzegać (konsekwentnie i z szacunkiem). Czasem nie jest to jednak możliwe, gdyż emocjonalne zaszłości, czy trudności pochodzące jeszcze z okresu bycia razem lub rozstania uniemożliwiają parze porozumienie. Wówczas warto skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty par i małżeństw, który pomoże zarówno rodzicom w wypracowaniu porozumienia, jak i (zależnie od potrzeb, na osobnych sesjach) pomoże maluchowi poradzić sobie z sytuacją rozstania rodziców.
Inną opcją jest skorzystanie z pomocy mediatora.
Warto jednak działać, szczególnie gdy chodzi o budowanie relacji z dzieckiem.

0

Szanowny Pani,

kiedy partnerzy mają trudności z porozumieniem odbija się do na dzieciach. Zawsze. Dlatego uznaje się, że tylko wewnętrznie szczęśliwi rodzice mają szczęśliwie dzieci.

Odpowiadając na Pana pytanie - uważam, że Pana była partnerka powinna skorzystać co najmniej jednej konsultacji psychologicznej lub podjąć psychoterapię jeżeli nie panuje nad swoimi emocjami. Proszę jej zasugerować wizytę u psychologa - zwłaszcza ze względu na dobro dziecka.
Konsultuję również telefonicznie i prowadzę psychoterapię przez Skype, jeśli Pana partnerka będzie gotowa, zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie!
mgr Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

portal.abczdrowie.pl
Patronaty