Dlaczego nie mam zbyt wielu znajomych?

Mój problem wiąże się z tym, że nie mam zbyt wielu znajomych. W większości momentów kiedy się pytam czy by gdzieś wyszli to mówią, że są zajęci. Nie powiem żeby było to zawsze ale jednak zdarza się. Przez to moim problemem jest to, że mam myśli typu "Nie jestem dość dobra", "Mają mnie za nic". Męczy mnie to i chciałabym sobie poradzić. Fakt jestem nieśmiała i mam wszystko co się z tym łączy. Nie jest mi z tym za dobrze. Byłam u psychologa i trochę jest to wyciszone jednak nie radzę sobie w pełni

Witam,

negatywne myśli o sobie, otaczającej nas rzeczywistości, dotyczących innych osób, takie wzory myślowe powstają pod wpływem, przekonań kluczowych, "jestem gorsza, jestem niewartościowa, jestem nieważna to wymaga specjalistycznego leczenia, np. terapia poznawczo - behawioralna jest metoda, ukierunkowana na cele i problemy pacjenta "tu i teraz", terapeuta i pacjent współpracują razem nad zidentyfikowaniem i zrozumieniem problemu w kontekście związku, jaki występuje pomiędzy myślami, emocjami i zachowaniem danej osoby. Proces terapeutyczny polega na modyfikacji sposobu myślenia i przekonań - to wpływa na rodzaj i natężenie odczuwanych emocji oraz zachowanie. W Pani przypadku odpowiednio dobrane leczenie (psychoterapia), może być szansą na poprawę samopoczucia i zaobserwuje Pani polepszenie relacji z innymi osobami..
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry. Interwencja psychologiczna jest zakończona, gdy Pacjent funkcjonuje dobrze. Nawet jeśli napotyka na trudności to radzi sobie z nimi skutecznie. To, co Pani pisze wskazuje, że wciąż problem - choć się zmniejszył - po prostu nie został rozwiązany. Warto się z nim rozprawić i poczuć się w życiu naprawdę dobrze. Zachęcam do powrotu na terapię. Pozdrawiam.