Dlaczego rodzina nie traktuje mnie poważnie?

Moja siostra z moja mama traktują mnie jakbym był nieudaczników ,jakbym był gówniazem, nie pozwalają mówić o niczym ,z kolegami i koleżankami i w rodzinie tez,ciągle uważają że plotkę, rozsiewam, że nie poradzę sobie, z ludźmi nie umiem współżyć i wogle.Robia ze mnie nie doradcę niedorajde

Powinien Pan pójść na psychoterapię indywidualną i popracować nad tym jak Pan postrzega siebie i jak rozmawiać z innymi by zmienili swoją wizję Pana.
Pozdrawiam.

Dobrze byłoby zapytać o jakie konkretnie sytuacje chodzi siostrze i mamie tak, aby miał Pan odniesienie i mógł sam przemyśleć oraz ocenić swoje zachowanie w tych momentach.