Ile trzeba jeść ryb w skali tygodnia?

Witam, Mam pytanie dotyczące ryb. Ile trzeba ich jeść w skali tygodnia? Raz w tygodniu gryba z grilla? A może dwa razy w tygodniu puszka z rybą w polimidorach? Co będzie lepsze?

Witam! Polecam szczególnie ryby morskie, które są źródłem kwasów omega-3. Najlepiej spożywać ryby minimum 2 razy w tygodniu (mogą to być ryby w różnej postaci). Zapraszam do odwiedzenia mojej www.diet-coaching.xaa.pl oraz zadawania pytań.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Proszę spożywać ryby przynajmniej 2razy w tygodniu. Są to bardzo zdrowe produkty, bogate w pełnowartościowe białko, cenne tłuszcze. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie zakup świeżej ryby i jej grillowanie a nie zakup puszek z ryba w pomidorach. Sosy z tych puszek są często z dodatkiem cukru, konserwantów oraz innej chemii a ryby w nich tak naprawdę niewielkie ilości.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Ryby należy spożywać minimum raz w tygodniu, optymalnie byłoby 2-3 razy. Najelpsze są ryby świeże, ewentualnie wędzone. Ryby z puszek są już pozbawione sporej części składników odżywczych.