Jak często można jeść mięso czerwone?

Jak często można jeść mięso czerwone? Czytałem, że 1-2 razy w tygodniu, czy to prawda? Jeśli tak, to czy to 1-2 obejmuje wszystkie mięsa czerwone, typu do "obiadu" plus wędlina, czy oprócz ty 1-2 razy w tygodniu można konsumować jeszcze wędlinę?

Witam,

ilość spożywanego mięsa czerwonego jest kwestią indywidualną i zalezy od stanu zdrowia np. problemy z cholesterolem, waga ciała z także płeć. Ogólnie rzecz biorąc nie zaleca się częściej niż 2 razy w tygodniu i tu w grę wchodzi całośc misa czerwonego wraz z wędlinami. Należy zachować "zdrowy umiar".
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania prawidłowo dobraną dietą zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk