Jak dobrze rozwiązać taką sytuację?

Witam. Mam trochę inny problem. Nie wiem w jaki sposób zrezygnować z terapii dziecka (8 lat) u obecnego psychologa. Minęło już sporo czasu, a mimo to dziecko niechętnie chodzi, spotkania nie są dla dziecka atrakcyjne. Wydaje mi się, że musimy znaleźć innego specjalistę, który znajdzie nic porozumienia z naszym dzieckiem. Sami się czujemy wobec dotychczasowego psychologa lojalni, a jednocześnie my jako rodzice nie czujemy się zbyt komfortowo w rozmowach, czujemy się oceniani, że postępujemy niewłaściwie. Czy generalnie powinnam się tłumaczyć z decyzji o rezygnacji, czy jedynie poinformować i podziękować za dotychczasową współpracę.
KOBIETA, 32 LAT 8 miesięcy temu

Dzień dobry,

Oczywiście macie Państwo prawo zrezygnować z terapii w każdej chwili, bez podania przyczyny. Być może psycholog zapyta Państwa, dlaczego podjeliście taką decyzję. Proszę być z nim wtedy szczerym. Nie ma przeszkód, aby powiedzieli Państwo, że nie chcecie podawać przyczyny. Aby terapia była skuteczna, między psychologiem a rodzicami i dzieckiem powinno być przede wszystkim pełne zaufanie i dobra relacja. Jeśli widzicie Państwo, że obecny psycholog nie potrafi porozumieć się z Waszym dzieckiem, jak najbardziej dobra decyzją będzie poszukanie innego specjalisty.

Jeśli potrzebujecie Państwo konsultacji, zapraszam do siebie na spotkanie online.

Pozdrawiam, Oliwia Mazurowska