Jak mam się zachowywać w tym związku i jak być szczęśliwą?

Jestem z chłopakiem killa misięcy. On ostatnio powiedział mi, że kocha mnie na swój sposób, bo wielką milość kiedyś już przeżył. Ja to czuję, że nie jestem jego wielką milością bo mimo, że prawie codziennie spędzamy razem czas to on nie pisze do mnie rano i wieczorem, a wtedy gdy mamy sie umówić. Wiem, że nie szaleje za mną. Jest mi smutno, że on już miał wielką miłość, a ja nią nie jestem. Przez to nic mnie nie cieszy i mam bezsenność. Jak mam się zachowywać w tym związku i jak być szczęśliwą?

Skoro jest pani w tym związku, to znaczy, że jednak coś on pani daje, coś pani z niego dobrego czerpie. Co to takiego? Co sprawia, że ten związek ma dla pani wartość i chce pani w nim być? Może warto to docenić? Przecież miłość nie polega na częstotliwości pisania do siebie.

A może zastanowić się czy w takim związku jest pani w stanie być szczęśliwa? Zachęcam do zadania sobie tych pytań.

Elżbieta Grabarczyk
Pracownia Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA
http://ppp-salamandra.blogspot.com/

Dzień dobry.
Jestem bliski zrozumienia Pani smutku i wątpliwości.
Zastanawiające jest jednak dla mnie rozumienie "wielkości" miłości.
Myślę, że ciężko, a nawet jest niemożliwe by porównywać ze sobą wie relacje i "ilość miłości" w nie wniesione.
Warto, by mówiła Pani partnerowi o swoich odczuciach, lękach i tym, co sprawia Pani przykrość.
Ponadto sądzę, że ważne jest również dbanie o związek i celebrowanie każdych ważnych chwil - i tych mniejszych i tych większych.
Z całego serca polecam Pani szczerą, nieoceniającą rozmowę przebiegającą w atmosferze życzliwego zrozumienia i zaciekawienia drugiej osoby.
Ponadto zawsze mogą się Państwo wspólnie zastanowić nad wizytą u psychologa - psychoterapeuty par.
Życzę odwagi, uważności i dostrzegania wartości relacji,
Dariusz Pysz-Waberski

Bezsenność, o której Pani pisze to prawdopodobnie skutek odczuwanego przez Panią smutku i odrzucenia. To zrozumiałe, że czuje się Pani w ten sposób w relacji, która jest dla Pani niezwykle ważna, ale nie czuje Pani wzajemności.
Niestety nie ma prostej recepty jak powinna się Pani zachowywać w związku, aby partner poświęcał Pani więcej uwagi, czasu. Nie jesteśmy w stanie zmieniać innych ludzi, dla tego nie mamy możliwości wpłynąć na uczucia Pani partnera. Aby lepiej go zrozumieć, może poprosić go Pani, aby wytłumaczył co to dla niego znaczy, że "kocha Panią na swój sposób". Niestety bardzo możliwe, że trwając w tej relacji nie odnajdzie Pani poszukiwanego szczęścia. Jak Pani zauważyła, puki co jest ona raczej generatorem kosztów, smutku i bólu.
Jeśli dojdzie Pani do wniosku, że nie radzi sobie z negatywnymi uczuciami, lub potrzebuje Pani wsparcia w tej trudnej sytuacji, zawsze może Pani skorzystać z pomocy psychologa, lub psychoterapeuty.
Życzę Pani wszystkiego dobrego i pozdrawiam.