Jak możemy jej pomóc po śmierci męża?

Dzień dobry pół roku temu zmarł mój tata złamał szyjke biodrową i po operacji gdy wrócił do domu było coraz gorzej i w pewną sobotę odszedł po 1.5 godz reanimacji mama moja nie może robię sobie poradzić ciągłe twierdzi że on z nią jest,dotyka ją,wola do domu. Mama zajmuje się jednym panem ucieka od problemów nie interesuje się rodzina tylko tym panem,jako opiekunka, boimy się żeby nie straciła rozumu, tata jest tematem tabu bo zaraz wymyśla jakieś swoje teksty. Jak mamy jej pomóc?

Dzień dobry,

współczuję z powodu Państwa starty. Martwią się Państwo o swoją mamę, to zrozumiałe. Państwa mama czuje silną wieź z Państwa tatą, trudno jej się pogodzić z jego odejściem. Każdy z nas ma inne sposoby na radzenie sobie w trudnych sytuacjach, a opieka nad kimś może być takim sposobem. Staramy odsunąć od siebie smutne myśli oraz doświadczenia a czasem wspomnienia o utraconej bliskiej nam osobie aby nie wzmagać bólu. Czasem unikamy miejsc lub osób które mogą nam ta osobę przypominać. Być może Państwa mama zgodzi się na rozmowę z psychologiem.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka