Jak najlepiej zakończyć znajomość emocjonalną?

Jak najlepiej zakończyć znajomość emocjonalną? Uważam(ałam) kogoś za mój autorytet. Niestety stało to się moją obsesją i bardzo źle się z tym czuję. Mam wrażenie,że nie umiem tego kontrolować, a przecież to moje życie i uczucia. Może to wynika z mojej złej samooceny.(Moja zła samoocena wynika z braku zrozumienia ze strony moich rodziców,zła córka, gdy byłam lepsza od mojej siostry krytyka negatywna spadała na mnie). Jak to zakończyć, aby nikogo nie skrzywdzić i jak patrzeć jej ,,prosto" w oczy?

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (można też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry,
niestety nikt nie da Pani recepty na bezbolesne zakończenie znajomości. Zachęcam Panią do wizyty u psychoterapeuty.

Witam Panią. Zastanawiam się nad określeniem z Pani postu "znajomość emocjonalna". Być może oznacza ono Pani zaangażowanie emocjonalne a to przy potrzebie zakończenia relacji może być trudniejsze niż w sytuacji, gdy chodzi wyłącznie o osobę, która jest autorytetem (a wówczas możliwy jest odpowiedni dystans). Mam obawy, że martwi się Pani jak decyzja o zakończeniu relacji zostanie przyjęta przez drugą osobę. Proszę nie zapominać o sobie. To co napisała Pani o swojej samoocenie i doświadczeniach z przeszłości może wymagać pomocy w bezpośrednim kontakcie z psychologiem (proszę to rozważyć). Chodzi o to by konsekwencje związane z przeszłością nie przeszkadzały Pani w obecnym życiu. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/