Jak namówić rodziców, aby trenowali lub spacerowali?

Jak namówić rodziców,aby trenowali lub spacerowali chociaż 15 minut? wspólny trening odpada,trener personalny też,,,nic na siłę'',ale ja naprawdę bardzo martwię się o ich zdrowie jak nie wiem co i swoje bo też mi się ostro przytyło,oraz to,że nie poradzę sobie bez nich mam 25 lat i z własnej winy żadnych oszczędności,pieniądze niby szczęścia nie dają i to nie wszystko,a są niezbędne do życia.Rodzice wydaje mi się,że są świadomi tego żeby ćwiczyć,ale marnują czas na telewizji,co mam robić?

Witam,
magia tkwi w systematyce, we wszystkich możliwych obszarach. W procesie nauki doszedłem do pewnego wniosku, żeby ratować świat najpierw trzeba zająć się sobą (innymi słowy: żeby zmienić innych najpierw trzeba zmienić siebie, a jeszcze innymi, żeby wyjąć drzazgę z oka bliźniego najpierw trzeba rozprawić się z belką w swoim). Prowadzi takie nastawienie do działania, które jeżeli rodzice zauważa to również za tym pójdą jeżeli zdają sobie sprawę z tego, że to oni są odpowiedzialni za swoje życie (jeżeli nie to nawet jak do Pana to dotrze to i tak nie da się ich przekonać), wygląd i przykład jaki dają dziecku. Na razie życzę wytrwałości w podjętej decyzji szybkiego spaceru po 15 minut codziennie. Polecam Mateusza Grzesiaka jako mentora rozwoju osobistego i przykładu bycia lepszą wersją siebie. Pozdrawiam Dziękuję