Jak naprawić swoje relacje z innymi?

Witam,mam pewien problem.Niezrozumiałe dla mnie było kiedy ludzie postrzegali mnie jako fanatyka religijnego.Przyjaciele się odwracają,rodzina jest gdzieś na boku..wszystkich zaczynam.denerwować.Mają rację ,jest to prawda ale ja nie wiem jak sobie z tym poradzić.Czuję się jak w klatce,w której sama się zamknęłam.nie wiem co robić ,proszę o pomoc i radę .pozdrawiam

Dzień dobry,
Nie za bardzo wiem, co oznacza dla Pani określenie fanatyk religijny i w jaki sposób to się u Pani manifestuje. Ciekawi mnie też to od kiedy to trwa i co było powodem tego, że zamknęła się Pani w tej przysłowiowej klatce. Niestety nie znam Pani ani historii Pani życia w związku z czym nie mogę obszerniej wypowiedzieć się na ten temat. Polecam wizytę konsultacyjną u psychologa psychoterapeuty, gdyż najprawdopodobniej potrzebuje Pani terapii. Fanatyzm religijny może też być powiązany z różnymi zaburzeniami psychicznymi , dlatego konsultacja jest jak najbardziej wskazana. Oczywiście nie chcę nic sugerować w Pani przypadku, gdyż posiadam bardzo mało informacji. Radziłabym zachować spokój, gdyż terapia może okazać się bardzo pomocna i szybko przynieść poczucie poprawy. Pozdrawiam serdecznie