Jak omówić przykre wydarzenia z przeszłości z psychologiem?

Jak wrocic do przykrych wydarzen, mysli i sytuacji oraz opanowac w dzisiejszych czasach te sytuacje i problemy by omowic z psychologiem lub psychoterapuetka?

Proszę się tym nie martwić, to nasza praca zapewnić poczucie bezpieczeństwa i przygotować osobę do rozmowy o swoich trudnych oraz często traumatycznych doświadczeniach.

Witam, rozumiem, ze samo myślenie o tym, ze podczas rozmowy z psychologiem "trzeba" wracać do przeszłości wzbudza w Panu niepokój i niepewność. Nie ma takiego przymusu by mówić o tym, o czym Pani nie jest gotów rozmawiać. W miarę rosnącego zaufania do siebie, do terapeuty pojawią się możliwości, sytuacje kiedy poczuje Pan, że jest gotów. Warto zdać się na proces terapeutyczny. Póki co sam niepokój przed otwieraniem przeszłości wydaje się istotny. Pozdrawiam