Jak opanować swój płacz?

Mam problem o opanowaniem płaczu. Zastanawiam się co z tym robić, sytuacja wygląda tak, że często mam uczucie że będę zaraz płakać... często płacze na filmach na smutnych Ale też radosnych momentach, gdy się z kimś kłóce, gdy mam przeprowadzić jakąś poważniejszą rozmowe ( np. Ustna matura nie mogłam się wypowiedzieć bo miałam łzy w oczach) kolejną sytuacja będą np jakieś wiadomości czytam coś rodzica I od razu mam łzy w oczach i nie ważne czy to jest np jakąś wiadomość że zrobiono krzywdę zwierzakowi czy jest to dobra wiadomość, automatycznie mam łzy w oczach jakby od nadmiaru emocji. Gdy komuś coś opowiadam to mam tak samo nawet jeśli nie jest to coś złego. Nie umiem sobie z tym poradzić.. do kogo powinnam się udać z takim problemem

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Dzien dobry,
popieram przedmówców. Psychoterapia.
Prawdopodbnie cos pani przeżywa i być może tłumi swoje smutki a potem jest juz pani na granicy wytrzymałosci i ...lecą łzy.
wskazówka byloby przerobić Pani smutki lęki i inne problemy i ..wypłakać sie porzadnie w obocnesci bliskiej osoby lub terapeuty.
Pozdrawiam!