Smutek i płacz po niezdaniu matury

Mam na imię Karolina, w tym roku zdawałam maturę. Chodziłam do technikum, dobrze się uczyłam. Cały czas przejmowałam się szkołą. Dużo się uczyłam, a nie zdałam matury. Nie wiem, co ma teraz robić. Mieszkam w małej miejscowości i tutaj nie ma szans na pracę. Nie mam jeszcze 20 lat, nie chcę siedzieć w domu. Ciągle płaczę, jestem smutna, już sama nic nie wiem

Dzień dobry!

Niespodziewane życiowe niepowodzenia, cele, których nie udało się osiągnąć, rozczarowania zawsze budzą duże emocje - smutek, złość. Dotykają one jednak każdego z nas i po pierwszym etapie niedowierzania, rozpaczy, bezradności, nastrój poprawia się i wracają też siły do dalszej walki, ponownego zaplanowania nowych celów i dążenia do ich realizacji. Zachęcam do rozmowy o Pani sytuacji i możliwościach pozytywnych rozwiązań z życzliwą Pani, wspierającą osobą, np. koleżanką, członkiem rodziny, lubianą nauczycielką lub psychologiem.

Pozdrawiam!

Dzień dobry. Szanowna Pani wyobrażam sobie, że to niezwykle trudne doświadczenie w Pani życiu. Myśl, że calkowicie zaważy ono na Pani przyszłości jest błędne. Proponuję Pani korzystać póki co z wakacji, a we wrześniu postarac się znaleźc jakieś zajęcie takie jak praca lub wolontariat - ważne by nie siedzieć w domu. Może Pani równiez rozpocząć jakąś szkołę policealną, przygotowując się jednocześnie do matury i za rok spróbowac ponownie. Powodzenia!