Witam!
Problemy życia codziennego oddziałują na nasze samopoczucie i możliwości intelektualne. Trudności z nauką mogą być wynikiem ogólnego złego samopoczucia.
Pisze Pani, że w kontaktach z rodziną czuje się Pani niedoceniana. Warto powiedzieć o tym bliskim osobom. Możliwe, że rodzina zachowuje się w ten sposób, ponieważ Pani nie protestuje i przyjmuje ich krytykę. Warto mówić o tym, co Pani nie pasuje i wspólnie zmieniać sytuację tak, żeby każdy z domowników czuł się dobrze. Rozmowy z rodziną to także lekcja nawiązywania kontaktów z innymi osobami.
Ma Pani trudności w nawiązywaniu znajomości. Może Pani nad tym pracować i przezwyciężać swoje opory. Przydatne ćwiczenia i informacje na temat relacji społecznych i komunikacji może Pani znaleźć w poradnikach psychologicznych i Internecie.
Wspaniale, że ma Pani marzenia. Kiedy ma się marzenia, to jest też motywacja do rozwoju i osiągania wyznaczonych celów. Dobrze, żeby Pani sama ustaliła sobie takie cele. Najlepiej, żeby nie byłby zbyt odległe, warto ustalać takie, które może Pani osiągnąć w krótkim czasie. Satysfakcja z osiągnięcia celu daje motywację do dalszych starań i rozwoju.
Pozdrawiam
Zachęcam do podjęcia psychoterapii, dzięki której rozwinie Pani swoje umiejętności interpersonalne. W każdym razie to, że ostatnio w Pani życiu było dużo zmartwień i czuje się Pani teraz obciążona, nie znaczy, że nie może Pani teraz tego zmienić. Bo właśnie teraz może nauczyć się Pani prostej odpowiedzialności za swoje myśli i decyzje. Wystarczy, że obudzi Pani swoją świadomą wolę i chęć, podejmie decyzje, a potem wykona ją bez względu na okrzyki przestraszonej podświadomości. Zachęcam gorąco do pracy nad sobą. Z trudnościami o jakich Pani wspomina naprawdę można sobie poradzić :)
Serdecznie pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl
Witam,
Piszesz o problemach z nauką, niezadowalających osiągnięciach bądź ich braku a ponadto mówisz o ciągłych pretensjach w domu. Ciężko skupić się na nauce, jeżeli wraca się do domu i słyszy przykre rzeczy, nie mając spokoju i okazji do skupienia uwagi.
Twoje problemy z nauką mogą wynikać z wielu spraw, jednakże nie jestem w stanie stwierdzić tego przez internet. Być może to po prostu problemy z pamięcią bądź uwagą. Zdiagnozowanie źródła problemu i możliwość jego korekcji wymaga konsultacji psychologicznej. Zachęcam więc do skorzystania z tej opcji pomocy.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Co zrobić, aby poprawić pamięć i koncentrację podczas nauki? – odpowiada Mgr Agata Hensoldt-Jankowska
- Problemy z motywacją do nauki u 22-letniej osoby – odpowiada Mgr Justyna Szczygłowska
- Czy jak nie jestem utalentowany to nie mogę wysoko mierzyć? – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Co mam zrobić, żeby poprawić swoją sytuację? Czy to tylko lenistwo, czy już depresja? – odpowiada Mgr Joanna Żur-Teper
- Problemy w nawiązywaniu relacji z innymi ludźmi – odpowiada Mgr Anna Ingarden
- Problemy z koncentracją i nauką przed maturą – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Nie radzę sobie z życiem i z sobą. Jak to zmienić? – odpowiada Magdalena Pikulska
- Problemy ze skupieniem i nauką – odpowiada Mgr Agnieszka Borowicz-Bartosik
- Jak mogę poprawić relacje z mężem? – odpowiada Mgr Monika Opszalska
- Czy dziecko alkoholika może być pedagogiem? – odpowiada Mgr Arleta Balcerek
artykuły
Introwertycy w czasie epidemii koronawirusa. "Ta sytuacja dla mnie mogłaby trwać znacznie dłużej"
Izolacja, samotność i brak kontaktów towarzyskich.
Jeden dzień w Dziennym Domu Opieki Medycznej
Dzień zaczyna się tutaj jak w każdym prawdziwym do
Tajemnice pracy psychologa - wywiad z psychologiem i psychoterapeutką Magdaleną Nagrodzką
Rozumienie ludzkich zachowań to zadanie, przed któ