Jak pomóc córce, która miała próbę samobójczą?

Witam.dowiedziałam się nie od córki że miała miesiąc temu próbę samobójcza poprzez tabl.ktore wymiotowała całą noc.Do tego 2 tyg. niewiele jadła chudnąc 6kg. Ma lęki, boi się ludzi, mówić na lekcjach, chce być perfekcyjną, czuje się nierozumiana przez rówieśników, jest świetna uczennica, muzykiem, wrażliwa, mieszkamy w Niemczech od kilku lat. Rodzic z chad od kilku lat, leczony szpitalnie. Co zrobić? Terapia? Psycholog?Psychiatra? Szpital? Co że szkoła? Informować? A może lekarz pierwszego kontaktu? Oczywiście wpierw rozmowa z dzieckiem.

Na pewno warto zgłosić się do lekarza psychiatry, który pokieruje dalszym leczeniem. Warto zastanowić się (zależnie od wieku córki) nad psychiatrą dziecięcym. Lekarz nie tylko może wesprzeć farmakoterapią, ale także wskazać na możliwe dalsze leczenie w Państwa miejscu zamieszkania (być może nawet na hospitalizację całodobową, oddział dzienny lub leczenie ambulatoryjne). Wszystko zależeć będzie od nasilenia objawów córki i jej stanu ogólnego. Na pewno także konieczne będzie podjęcie psychoterapii (co także może zlecić lekarz lub też możecie Państwo podjąć ją samodzielnie np. prywatnie). Zachęcam do jak najszybszego skontaktowania się z lekarzem i rozpoczęcia leczenia. Gdy już będzie Pani miała plan leczenia, będzie Pani mogła poinformować szkolę o przewidywanych nieobecnościach itp. Można także pomyśleć o skorzystaniu z pomocy psychologa i pedagoga szkolnego (jeśli są w placówce), którzy w razie potrzeby także mają możliwości pokierowania i wskazania placówek, gdzie możecie uzyskać pomoc (odpowiedniki polskich poradni psychologiczno-pedagogicznych itp).