Jak pomóc osobie cierpiącej na bulimię, anoreksję i lekomanię?

Witam serdecznie, bardzo proszę o pomoc w znalezieniu szpitala, najlepiej zamkniętego, dla osoby z mojej rodziny. Jest to osoba w wieku 40 lat, cierpiąca na bulimię, anoreksję, lekomanię - na tle odchudzania, alkoholizm i na początek tyle wystarczy. W ten poniedziałek rozpoczyna leczenie alkoholizmu w ośrodku zamkniętym (marskość wątroby), lecz na własne żądanie może wyjść w każdej chwili lub może zostać usunięta za nie przestrzeganie regulaminu. Mówi, że chce się leczyć, lecz wszyscy straciliśmy wiarę, w to co ona mówi.

Przy wzroście ok. 170 cm waży ok. 45 kg. Odchudza się gdzieś od 25 lat, różnymi metodami: picie octu, leki przeczyszczające, herbatki odchudzające, od kilku lat wymioty i płukanie żołądka napojami gazowanymi. Było leczenie w szpitalu, które polegało jedynie na pilnowaniu jej po jedzeniu czy nie zwymiotuje, bez żadnego efektu. Były też wizyty u psychiatrów, psychologów - również bez rezultatu. Mówi wszystko, co rodzina chce usłyszeć, a robi swoje. Bardzo proszę o pomoc, bo już brak nam siły, jak z nią postępować i gdzie ją wysłać na leczenie, na które wyraża zgodę. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
leczeniem anoreksji i bulimii zajmują się oddziały ogólnopsychiatryczne, oddziały leczenia nerwic dla dorosłych oraz prywatne gabinety psychiatryczne i psychoterapeutyczne.
Oddziały leczenia nerwic znajdują się w wielu miastach.
http://szukaj.sluzbazdrowia.pl/
W opisywanym przypadku konieczne jest najpierw ukończenie terapii odwykowej. Powrót do alkoholizmu może przekreślić szansę na leczenie w większości ośrodków leczenia nerwic i zaburzeń odżywiania.

Z pozdrowieniami