Jak pomóc osobie z depresją maniakalną?

witam. Potzrebuję porady.mam przyjaciela, który okazało się, że cierpi na depresje maniakalną.od tygodnia jest w szpitalu psychiatrycznym a ja niemogę się z tym pogodzić.nie utrzymywaliśmy kontaktu przez 1,5 roku i przez ten czas aż tak się zmienił.co mogę zrobić? Czy dobrym pomysłem jest aby do niego pisac?chciałabym żeby wiedział jak się zachowywał przez ost tydzień i jak zmieniło się i jego i moje życie.nie moge go odwiedzić,nie mogę do niego dzwonić.a chcę mu pomóc.pilnie....

Witam serdecznie,
Na początku radziłabym Pani, aby zwiększyła Pani swoją wiedzę na temat choroby, na którą cierpi Pani przyjaciel. Dzięki temu będzie Pani w stanie choć trochę wczuć się w jego przeżycia, sytuację oraz zrozumieć jego zachowanie.
Nie wiem, dlaczego przez półtora roku nie utrzymywali Państwo kontaktu - jeśli istnieje ku temu ważna przyczyna, to moim zdaniem powinna Pani jak na razie wstrzymać się od kontaktu - przynajmniej do czasu, kiedy jego samopoczucie się ustabilizuje.
Pozdrawiam

Witam
Myślę, że pisanie teraz listów do przyjaciela nie jest dobrym pomysłem.Pani przyjaciel potrzebuje teraz dużo spokoju i leczenia farmakologicznego. Gdy poczuje się lepiej - będzie Pani mogła go odwiedzić, okazać mu swoje przywiązanie i przyjaźń - może to pomóc mu szybciej poczuć się lepiej.
pozdrawiam
Ludmiła Kulikowska Kubiak