Jak poprawić swoją relację z mężem?

Od 6 lat jestem w związku z moim mężem,a od 3 lat jesteśmy po ślubie. Mamy wspaniałą 2 letnia córeczkę. Kiedyś nie mieliśmy zbyt wielu powodów do kłótni, ale zdarzały się przez nasze silne charaktery, ale od momentu jak zaszłam w ciążę mój mąż zaczął robić problem i kłótnie ze wszystkiego. Aktualnie obwinia mnie o wszystko, każda kłótnia to moja wina jego zdaniem. Uważa, że nie zasługuje na szacunek, że za mało dla niego robię, za mało go chwale i doceniam. Przyczym on mnie nie docenia i ciągle krytykuje, ciągle mi ubliża i umniejsza intelekt. Pomimo, że to ja mam studia, a on nawet matury nie zdał. Ja już mam tego wszystkiego dość. Aktualnie nie śpi ze mna w jednym łóżku, nie przytula się, nie całuję. Uważa, że nie zasługuje na to. Kocham go bardzo, ale nie w takiej wersji. Nie potrafię zrozumieć dlaczego taki potrafi być w stosunku do mnie. Dlaczego tak bardzo chce ustawić sobie mnie i gdy tylko nie wykonuje jego "rozkazów " to jest wojna. On obecnie chodzi na terapię już do drugiego psychologa i podobno słyszy, że to on jest poszkodowany ja jestem wszystkiemu winna. Nie potrafię tak żyć, mam różne zle myśli gdyby nie córka to nie wiem czy bym dala rade.
KOBIETA, 28 LAT 8 miesięcy temu

Dzień dobry,

Często kiedy pojawia się dziecko, różne rzeczy zmieniają się w związku. Dziecko jest na pierwszym miejscu a partner schodzi na drugi plan. Może partner ma poczucie że w jakiś sposób Panią utracił i jest zazdrosny na poziomie nieświadomym o relację z Panią. Może warto umówić się na terapię pary, gdzie oboje Państwo będziecie mogli porozmawiać z kimś neutralnym. Pozdrawiam