Jak poprawić swoje relacje z mężem?

Witam, Długo zastanawiałam się jak w kilku zdaniach streścić moje pytanie, i opisać moją sytuacje i problem z mężem, Jesteśmy docierającym sie młodym małżeństwem mamy małego synkiem, Kłótnie nasze zaczęły sie po narodzinach dziecka, i narastają . Moją opowiescią chciała bym naswietlic sylwetkę mojego meza i uzyskac odpowiedz na pytanie JAK mam postępować z mężem aby odzyskać siły w małżeństwie 50 na 50 jak mam odzyskać szacunek do mojej osoby jako matki, i zony, bo na razie maż się bardzo zmienił , przy każdej sposobności umniejsza moją role w naszym małżeństwie, czy to w zartach czy w kłótniach uważna się za cytuje "zajebistego" ze ja nie jestem poukładana, nie trzymam sie postanowień, zarabiam grosze „nie to co on”, ze wszystko on robi sama ja sie do niczego nie nadaje ze on to wszystko robi dla nas dla rodziny a ja go nie wspieram, Mój maż i nasze małżeństwo osiągnęło stadium którym najpierw maż przed ślubem twierdził ze rodzina jest najważniejsza ze pieniądze nie są mu potrzebne ze on oddaje mi wszystkie pieniądze iż to wszystko dla mnie itp. Po przez obecną sytuacje gdzie w kłótni maż twierdzi ze wszystko co zrobił , zrobił i zarobił SAM, ze ja nic nie robie i ze do niczego się nie nadaje! Wygląda to następująco: Ja wychowuje synka, miedzy czasie zajmuje sie domem (mieszkamy jeszcze u moich rodziców zbieramy na budowę) mąż dużo pracuje prowadzi firmę. Od poniedziałku do piątku kiedy kontaktujemy się z mężem telefonicznie ( mąż często zleca mi papierkowe zadania związane z jego firmą) obwinia mnie że, nic nie robię, że źle robię, ze źle zarządzam swoim czasem, że go nie wspieram ( a przecież on najwięcej wkłada do budżetu domowego), dzwoni i pyta sie o jakiś jego pomysł a kiedy wyrażam swoja opinie nie zawsze chwalącą jego koncepcje, wścieka się ze go nie wspieram albo uważna ze jestem beznadziejna i się nie znam, (natomiast podczas weekendów, maż obwinia mnie ze nie dbam o niego ze nie pomyślałam o śniadaniu, ze nie posprzątane w domu, jak sie gdzies pakujemy to awantura ze za długo pakuję ze źle, ze czegos nie zabrałam, ze nie zajmuje się dzieckiem a przecież on ma weekend, i jest zmęczony itp, Generalnie cały czas narzeka i mnie obwinia o WSZYSTKO, a dziwne bo przed narodzinami dziecka i przed ślubem, wychwalał mnie pod niebiosa za samo moje istnienie i spędzanie czasu razem. Kolejnym dopalaczem gniewu jest moja rodzina, Mąż bardzo często wyładowuj na mnie swoje nie zadowolenie ze moj tato jest nie poukładany ze nie pracuje w sposób dokładny ze za często jeździ do mojej siostry i tam pomaga zamiast być z nami i pomagać nam przy dziecku itp Trochę to brzmi ( dochodze do wniosku)tak jak by moj maż miał żal a raczej jest wkurzony ze on nie jest jedynym i idealnym zięciem w oczach mojego taty, i ze moj tato nie robi tego co mój mąż powie. dlatego tez moj maz umniejsza osobe mojego ojca w naszych a w zasadzie jego rozmowach bo ja juz sie (dla swietego spokoju) nie odzywam ani nie bronie (bo krzyczy ze stoję po ojca stronie), ani nie potępiam ,bo to tylko przedłuża negatywny i toksyczny monolog. . Prószę mnie nie zrozumieć źle, nie jestem bita, ale czuje jak bym buła katowana psychicznie, ze nasze relacje z mężem sprowadzają sie do tego ze albo zrobie zupełnie wszystkie zadania zlecone od męża albo dostane bure i wykład ze jestem beznadziejna ze nic nie robie i sie lenie i złe zażądam czasem,!!! To jest jakis obłęd bardzo proszę o pomoc

Szanowna Pani,

mąż próbuje Panią zniszczyć psychicznie, jest to forma przemocy, blizny zostają w psychice. Wskazana jest szczera rozmowa oraz psychoterapia małżeńska, jeśli mąż nie wyrazi zgody, zalecane jest dla Pani wsparcie psychoterapeutyczne.
Pozdrawiam serdecznie
Zachęcam do poczytania;
https://www.kobieta.pl/galeria/12-subtelnych-sygnalow-ze-jestes-ofiara-w-zwiazku/czy-twoj-partner-uzywa-lekcewazacego-tonu-aby-cie-do-czegos-zniechecic
https://portal.abczdrowie.pl/przemoc-psychiczna-w-malzenstwie
http://www.psychologia.edu.pl/czytelnia/131-przemoc/1442-zbrodnia-doskonala-mechanizm-dzialania-przemocy-emocjonalnej-podejscie-poznawczo-behawioralne-ewa-praglowska.html
http://www.niebieskalinia.pl/