Jak poradzić sobie po rozstaniu z dziewczyną?

Witam, Jak poradzic sobie,pozbierać się po rozejsciu się z dziewczyną,z którą było się pół roku? Leżę bez przerwy w łóżku,nie mam chęci na nic,nie chce mi się jesć i bez przerwy "wyję" :/ Bardzo mi na niej zalezy i ją kocham. Nie chce nigdzie wychodzic,na zadne imprezy bo tego nie lubie..nie mam w ogole dla siebie zadnego rozwiazania.dostaje juz na głowe,bo mam w niej zbyt wiele myśli...proszę o pomoc!

Jeśli podobny stan trwa dwa tygodnie lub dłużej- należy się koniecznie zgłosić do psychologa (może to już być depresja). Jednak stan apatii, braku motywacji, anhedonii po rozstaniu może mieścić się w granicach normy, choć jest bardzo trudny w doświadczeniu. Pomoc psychologiczna w przetrwaniu trudnego okresu, powrotu do funkcjonowania i patrzenia w przyszłość może być przydatna, nawet jeśli diagnostycznie nie stanowi to depresji.

Proszę Pana, co za pożytek z chłopaka, który "bez przerwy wyje"? Nie rozwiąże Pan swoich problemów wyciem. Męską sprawą jest przyjąć przyczyny rozstania na tzw. "klatę" i zacząć coś robić: może to być gimnastyka (już Pan zaczął, "stając na głowie"), jazda na rowerze, spacer, bieganie, pływanie. Każda forma ruchowa, ale na pewno trzeba wyjść z domu i zamiast roztrząsać dlaczego odeszła, postarać się aby wróciła. Do tego trzeba działania, czego serdecznie Panu życzę w nowym roku,
Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl