Jak poradzić sobie z tym kompleksem wzrostu?

Mam obsesję na punkcie swojego wzrostu. Nie wiem jak to zaakceptować.., mam 185cm, spotykam się z różną reakcją ludzi, i tą pozytywną i tą mniej. Nie przepadam za sportem i nigdy nie będę koszykarką czy też siatkarką. Na powodzenie nie narzekałam nigdy ale każdy teraz znajduje swoją drugą połówkę a ja chyba przez wzrost nie mogę jej znaleźć. Gdy ktoś podkreśli jaka to jestem wysoka i czy gram w siatkówkę czy nie, strasznie się czuje źle. Nie wiem jak mam sobie pomóc i jak z tym walczyć.

Witam. Domyślam się, że może się pani czuć niezręcznie, niekomfortowo ze swoim wzrostem. Wzrost jest cechą, której nie da się zmienić, nie ma na nią wpływu, dlatego może warto zaakceptować to, dostrzec zalety tej cechy, może potraktować z poczuciem humoru to że inni panią pytają o sport (np. samej żartować- "wcale nie jestem koszykarką ani siatkarką ;) Wygląd zewnętrzny, w tym wzrost mogą mieć znaczenie przy pierwszym wrażeniu, ale relację, związek buduje się na czymś więcej. Proszę się zastanowić jakie są pani mocne strony, zalety, talenty, czym chciałaby się pani dzielić z druga osobą w związku i na tym budować swoje poczucie własnej wartości. Jeśli jest to za trudne warto porozmawiać z psychologiem, psychoterapeutą, które pomoże budować poczucie własnej wartości.
pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego
Agnieszka Fiszer
www.agnieszkafiszer.pl