Jak powiedzieć rodzicom prawdę po 3 latach udawania?

Dzień dobry!

Nie wspomina Pani, o jakiego rodzaju "prawdzie" mowa, jaką informację chce Pani przekazać rodzicom, z jakiego powodu, a dlaczego ukrywała ją Pani wcześniej, jakie są Wasze relacje z rodzicami itp - a to istotne. Często w podjęciu takiej decyzji i przeanalizowaniu sytuacji oraz jej możliwych rozwiązań może pomóc kilka osobistych spotkań z psychologiem/ psychoterapeutą/ doradcą/ coachem itp.

Pozdrawiam!

Witam,
to bardzo ogólnie postawione pytanie, trudno odpowiedzieć. Wiele zależy od tego czego ta prawda dotyczy, co było powodem jej ukrywania, jakie są relacje z rodzicami. Może Pani w takiej sytuacji skorzystać z konsultacji psychologa, który pomoże rozwiązać problem, będzie Pani mogła wspólnie z nim zaplanować jak powiedzieć rodzicom tą trudną prawdę,oraz jak poradzić sobie z konsekwencjami tego, jeśli takie Pani przewiduje. Pozdrawiam.