Jak pozbyć się lenistwa i stać się innym człowiekiem?

"Jestem do du*y" - nie potrafię wyrazić jaka jestem na siebie zła, lecz szkoda, że zawsze zatrzymuje się w tym samym miejscu - na głupich obiecankach, że od jutra się biorę za siebie i w końcu wezmę się za naukę, zamiast spędzać wolny czas na TV czy internecie. Jestem ogromnie żałosna, nic nie mogę sobie zaplanować, bo i tak zawsze wszystko mam gdzieś i idę na TV czy robię inne niepotrzebne, marnujące czas bzdury:(.

Jestem wstrętnym, żałosnym, bardzo leniwym człowiekiem. Jeśli nie skończę z tym, to nic w życiu nie osiągnę, a naprawdę mam wielkie ambicje związane z moją przyszłością, no ale raczej one mnie przerastają, bo taki głupiec jak ja pewnie tego nigdy nie osiągnie. Chodzę to 1 liceum - najlepszego w mojej okolicy i bardzo bym chciała utrzymać b.dobry poziom, tylko jest ogromny problem, jakim jest moje lenistwo, przez które nie potrafię się przebić.

Najgorsze jest to, że kiedyś, jak byłam młodsza to jak sobie coś postanowiłam, to tak musiało być, a teraz od stóp do głowy jestem wypełniona lenistwem i nie potrafię z tym walczyć. Chciałabym potracić zaplanować sobie dzień i się tego trzymać, chodzić wcześniej spać i się z wszystkim wyrabiać - proszę o pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Musisz popracować nad sobą i konsekwencją w podejmowaniu działań. Zastanów się, co może poprawić Ci nastrój i samopoczucie w trakcie wykonywania obowiązków.

Próbuj pisać szczegółowy plan działania na każdy kolejny dzień, zaczynaj od małych rzeczy a z czasem harmonogram rozszerzaj. Nagradzaj się za dobrze wykonaną pracę i dotrzymanie ustalonych terminów działania.

Jeżeli uważasz, że takie kroki nie poprawią Twojego funkcjonowania umów się na wizytę u psychologa, a wspólnie na pewno opracujecie właściwy plan pracy dla Ciebie.

Powodzenia i pozdrawiam