Jak przestać manipulować innymi ludźmi?

Dzien dobry, Zauwazylam ze w latwy sposob daje soba manipulowac i rowniez sama manipuluje. Nie potrafie budowac szczerych i jasnych relacji. Czy mozna to zmienic? Nie chce byc sama a jakos nie lubie ludzi bez swojego "kregoslupa"a do tego prowadzi moje zachowanie.

Dzień dobry. Tak, można zmienić to, co nam się nie podoba w naszym sposobie funkcjonowania psychologicznego. To, co stanowi o poprawności i umiejętności budowania satysfakcjonujących relacji z osobami w naszym otoczeniu, zależy od naszej samoświadomości i dojrzałości emocjonalnej. Jeżeli dzisiaj zauważa Pani u siebie trudności w tym obszarze, prawdopodobnie jakaś część tych zasobów wymaga korekty. Najczęściej zmiany nie muszą być znaczne, aby jakość funkcjonowania uległa zdecydowanej poprawie. Zachęcam Panią do podjęcia pracy z psychologiem. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Dzień Dobry Pani,

Jest Pani świadoma manipulowania innych Ludzi Panią i odwrotnie i to jest już świadoma myśl, by to zmienić, a za myślą idzie działanie...

Pomocnym byłoby uczestnictwo Pani w aktywnym warsztacie grupowym, z komunikacji międzyludzkiej, asertywności, jak również warsztaty pracy z ciałem, nastawione na relację z drugim człowiekiem, na "tu i teraz", jak również joga, medytacja- są to aktywności, które zdecydowanie ułatwiają wglądy w siebie i w innych Ludzi.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Irena.mielnik.madej@gmail.com