Jak przestać przywiązywać się do ludzi?

Witam, może ktoś mógł by mi doradzić jak przestać przywiązywać się do ludzi? Po prostu, zauważyłam tą okropną cechę u siebie, przez którą niestety cierpię. Ktoś mógł by mi powiedzieć, jak sobie z nią poradzić? Była bym bardzo wdzięczna.

Szanowna Pani, człowiek ze swojej natury jest istota społeczną a przywiązanie jest mechanizmem umożliwiającym nawiązywanie i utrzymywanie relacji międzyludzkich, mechanizmem działającym również w oparciu o czynniki biologiczne. Zastanawiam się z czym wiąże się dla Pani przywiązanie (jakim cierpieniem?) i dlaczego chciałaby Pani z nim walczyć? Co w relacjach z innymi jest dla Pani źródłem cierpienia, że pragnie Pani nie nawiązywać tych relacji? Jeśli nie chce się Pani przywiązywać to co chciałaby Pani w zamian? Jak chciałaby Pani funkcjonować w społeczeństwie? Problem który Pani przedstawia proponuję dokładnie przeanalizować w gabinecie psychologicznym. Pozdrawiam,
Monika Wysota