Jak przestać się wszystkim przejmować?

Jak przestać się wszystkim przejmować,kontrolować swoje myśli i to jak jest się olewanym,a zależy mi na znajomości?.Nie chce informacji o tym abym poszedł do psychologa,terapeuty chodzi mi o to jak mam się zachowywać jakieś ćwiczenie tzw. wędkę, to moja jedna z największych bolążek bo w ten sposób cierpię i sobie nie radzę,w dodatku ta samotność :(.

Witaj,
Można pod wpływem sugestii lub hipnozy "znieczulić się"na bolące bodżce lub zastosować tzw.technikę dysocjacji/patrzeć na siebie z pozycji obserwatora/.Pytanie,czy to nadal będziesz Ty i co zrobi w tej sytuacji "olewająca Cię"osoba ,bo nie jest raczej możliwe,by kogoś ,kto pozwala na wszystko traktować poważnie a tym samym uznać za swojego partnera.
Wybór należy do Ciebie,najwidoczniej chcesz być kozłem ofiarnym.
Pozdrawiam ale nie zachęcam.

Dzień dobry.

Nie istnieją ćwiczenia, dzięki którym można przestać się wszystkim przejmować się, kontrolować swoje myśli i nie czuć się olewanym, a tym bardziej dzięki którym można przestać cierpieć i czuć się samotnie. Trudno też powiedzieć, jak miałby się Pan zachowywać, ponieważ instrukcji dotyczących relacji międzyludzkich również nie ma.
Opisane przez Pana "bolączki" niweluje się właśnie poprzez "pójście" do psychologa, terapeuty - przy czym samo "pójście" niczego nie zmieni.

Pozdrawiam.