Przejmuję się wszystkim dookoła

Wita. Mam problem z tym że przejmuje sie wszystkim do okoła. Jako przykład mogę podać np: idę ulicą i mam takie wrażenie jakby wszyscy patrzyli tylko na mnie . Druga sytuacja i dość inna może być taka : w piątkowy wieczór ide na impreze i widze całującą sie pare i od razu na mysl przychodzi mi co oni mogliby by później robić , lub gdy widze młodą dziewczne która obejmuje sie z dużo starszym mężczyzna od razu przychodzą mi na myśl takie coś że on ją wykorzysta i zostawi . Proszę o pomoc
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Niestety, przez Internet nie da się postawić żadnej diagnozy i stwierdzić, co Pani/Panu dolega. Czy jest to „tylko” nadwrażliwość emocjonalna, czy może jakiś problem w sensie klinicznym. Poczucie jakby każdy na Panią/Pana patrzył może świadczyć o jakichś przejawach myślenia urojeniowego. Zbytnie zamartwianie się losem innych może z kolei świadczyć o problemach emocjonalnych. Zbytnie przejmowanie się sobą, nadmierny stres może też świadczyć o zespole lęku uogólnionego. Jeżeli trudności, jakie Pan/Pani przejawia, utrudniają Panu/Pani normalne funkcjonowanie, najlepiej byłoby skonsultować się ze specjalistą – psychologiem albo lekarzem psychiatrą – w najbliższej poradni zdrowia psychicznego.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Nie wiem ile masz lat, ale wiedz , że nie możemy być odpowiedzialni za innych, a to co się może stać jest tylko wyborem właśnie owych innych. Natomiast to, że inni patrzą na ciebie jest rzeczą normalną i naturalną i wcale to nie musi mieć jakichkolwiek przesłanek, że myślą źle lub dobrze, ważne jak to wpływa na ciebie a o tym nic nie napisałaś/eś.

Witam,
bardzo trudno udzielić pomocy na podstawie kilku wyrywkowych informacji- nie wiem, w jakim Pan/Pani jest wieku, od jak dawna pojawiają się niepokojące objawy, jak bardzo są nasilone. Przedstawione przykłady nie dają podstaw do diagnozowania; mogą świadczyć zarówno o pewnej nadwrażliwości emocjonalnej, jak też być sygnałem poważniejszych zaburzeń psychicznych- na ten temat powinien się jednak wypowiedzieć specjalista na podstawie osobistego, pogłębionego wywiadu.
Zachęcam do takiej rozmowy

Witam serdecznie!
Wyobrażam sobie Pani/ Pana wyczerpanie w takim stanie - Nie tylko emocjonalne ale i fizyczne.
w celu uspokojenia Proponuje wizytę u psychiatry / i lub psychologa. Kontrola stanu u lekarza rodzinnego takze wskazana.
Pozdrawiam