Jak radzić sobie w kłótni?

W czasie kłotni mąż mnie obraża, wyzywa mnie od idiotek i używa gorszych wyrazów. Gdy go proszę aby przestał odpowiada mi że on się tylko broni. Ze jak okazuje mu brak szacunku, on ma takie samo prawo. Bolą mnie te słowa. Czuję się winna że jak coś do niego mówię, nie skupiam się bardziej aby dobierać tak słowa aby ten szacunek mu okazać. Jestem załamana bo ostatnio użył siły.

Szanowna Pani,

Ostra wymiana zdań nie jest usprawiedliwieniem dla stosowania przemocy fizycznej. Radzę poważnie rozważyć podjęcie psychoterapii małżeńskiej oraz indywidualnej. Bez poczucia bezpieczeństwa, szacunku i czułości trudno tworzyć satysfakcjonujący związek. Opisywana przez Panią sytuacja prawdopodobnie trwa już od pewnego czasu. Zachęcam do skorzystania z pomocy Telefonu Niebieskiej Linii: 22 668 70 00 (czynnym codziennie od 8:00 do 20:00).

Życzę Pani spokoju i wiele dobrego.