Jak radzić sobie z bardzo szybkim denerwowaniem się?

Witam, mam 20 lat, pracuje w restauracji Mc donalds, ostatnio zdarzyła się przykra sytuacja, ponieważ mąż kobiety która składała zamówienie mnie obraził, powiedział że jestem,, zasranym kasjerem,, ja momentalnie się zaczałem trzęś, gdy przyszli do zapłaty poprosiłem mężczyznę by mi spojrzał w oczy i powtórzył, a on powtórzył, zaraz jak odeszli się rozpłakałem, i tu moje pytanie, jak mam na to zaradzić, bardzo szybko się denerwuje, stresuje, nawet jak coś mi nie wyjdzie przez pomyłkę robię się zaraz czerwony, jak ktoś mnie obrazi czy zaczyna kłócić zaraz są nerwy, nie wiem co mam mówić, czy to trws, czy wrażliwość, pomijając fakt że wiem że nie można się takimi wydarzeniami przejmować ale nie mam nad tym kontroli (długi okres czasu miałem tiki nerwowe ale z wiekiem dojrzewania ustąpiły)

Przede wszystkim klient zachował się niegrzecznie w stosunku do Pana, nie świadczy to o Panu , ale o nim. Warto zwrócić się do psychoterapeuty o pomoc, który pomoże radzić sobie Panu ze stresem- prawdopodobnie u podłoża Pana reagowania leży np: niska samoocena, nadreaktywność (przyczyn może być wiele). Jeśli z jakiś powodów nie będzie uczęszczał Pan na psychoterapię warto sięgnąć po różnego rodzaju publikacje, książki,których jest bardzo wiele na rynku księgarskim. Może Pan również uczyć się technik samouspokajania, uważności, relaksacji, aby zwiększyć swoją odporność na takie sytuacje. Przy takich treningach potrzebna jest jednak wytrwałość i samodyscyplina , by tego się nauczyć. Można również porozmawiać z przyjaciółmi, rodzicami, znajomymi jak oni radzą sobie w tak trudnych sytuacjach. Należy również nauczyć się oddzielać cudze emocje od swoich zachowań. Nie ma Pan wpływu na to jak zachowują się inni- ma Pan natomiast wpływ na to, czy Pan będzie się utożsamiał z tym co inni mówią do Pana czy też nie (w takich sytuacjach)