Jak radzić sobie z lękiem w ciąży?

Witam mam duzy problem otoz jestem w zwiazku bedziemy miec razem dziecko I problem w tym ze choc kocham ojca mojego dziecka to denerwuje mnie wszystko co mowi on chve czesto spotykac siesie ze znajomymi ktorych ja nie dokonca lubie I jak tylko slysze czy pojedziemy do nichtwojej to mnie nerwy ponosza I wyzywam sie na nim tak samo jest jak jedziemy do.jwgo rodziny to odczuwam lek jakis jakby do ludzi I zaraz mnie nerwy ponosza.Chcialabym jezdzic z nim wszedzie I nie miec leku

Witam Panią. Sięgając do porównań w naturze to jest Pani w fazie "wicia gniazda". To oczywiste, że Pani poczucie bezpieczeństwa jest teraz specyficzne (adekwatne do czasu, w którym się Pani znajduje). Myślę, że jeśli będzie się Pani próbowała dostosować do otoczenia to skazuje to Panią na tłumienie pojawiających się emocji a to jeszcze bardziej naraża Panią na gwałtowne wybuchy. Moim zdaniem to otoczenie powinno uwzględnić zmianę, która następuje w Pani emocjach, żeby mogła się Pani czuć bezpieczniej. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam Panią
Ciąża zawsze jest dla kobiety okresem
trudnym psychicznie i emocjonalnie.
W czasie ciąży, z powodu zmian hormonalnych zachodzących
w Pani organizmie, może Pani dużo intensywniej odczuwać
takie objawy jak: zmęczenie, negatywne myśli, poczucie
zagrożenia, poczucie niepokoju, napięcia, stresu czy lęków.
To wszystko może mieć niekorzystny wpływ na Pani
zdrowie i samopoczucie, a także na zdrowie płodu.
Jeżeli Pani złe samopoczucie nie mija, a nawet się pogłębia,
jeżeli stale doświadcza Pani zdenerwowania i towarzyszy
Pani poczucie lęku i niepokoju, to powinna Pani
skonsultować problem z psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam Panią.
To czego aktualnie Pani doświadcza może być naturalnym wynikiem ciąży. Po pierwsze zmian hormonalnych, które w tym okresie "fundują" sporą huśtawkę nastrojów oraz niepokojów, które pojawiają się w wyniku zmian w Pani życiu. Będąc w ciąży kobiety mają wiele pytań " Jak sobie poradzą w nowej sytuacji?" "Jak teraz będzie wyglądać moje życie?" " Czy będą dobrą matką?" i to może budzić w większym lub mniejszym stopniu lęki, stres i rozdrażnienie.
Jest też niezależnie od ciąży pytanie o Wasze życie towarzyskie. Czy wcześniej chętnie odwiedzała Pani jego rodzinę, spędzała czas z jego znajomymi ? Czy już dawniej te kwestie negatywnie wpływały na Wasze relacje?

Myślę, że warto, aby umówiła się Pani na konsultacje z psychoterapeutą i szerzej omówiła te kwestie, aby zrozumieć to, czego Pani doświadcza i móc pracować nad pozytywnymi zmianami.

Pozdrawiam.
Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska