Jak radzić sobie z nadmierną nerwowością?

Mam 20lat.Od kilku miesięcy zauważyłam u siebie zmiany w zachowaniu. Zawsze byłam nerwowa, ale ostatnio zdarza mi się to częściej. Są dni kiedy niby jest wszystko okej, a ja już od rana czuję, że jestem wewnątrz jakby zła. Złość narasta bez powodu, wewnątrz jakbym miała wybuchnąć, serce mocniej bije, oddech cięższy aż przychodzi wieczór i zaczynam płakać. Do głowy myśli:do niczego się nie nadaję, kłóce się z chłopakiem bez powodu i jak wygladam, aż w końcu"chciałabym nieżyć", "po co sie urodzilam"

Mgr Kamila Jakubowska

Witam

Należałoby się zastanowić co powoduje Pani złość, nerwowość?W jakich sytuacjach się to pojawia, jakie wtedy przychodzą myśli do głowy. Proszę spróbować odpowiedzieć sobie na pytanie co mnie złości?Frustracja wynika najczęściej z niemożności osiągnięcia jakiegoś celu, mamy poczucie, że czegoś nam brakuje do szczęścia, spokoju.Negatywne myśli dotyczące siebie które przychodzą Pani do głowy tylko mogą nasilać lęk i powodować smutek. Zmiana sposobu myślenia na pozytywny o sobie i życiu jest kluczowa dla poprawy samopoczucia.Jak następnym razem przyjdzie do głowy myśl"do niczego się nie nadaję"proszę spróbować znaleźć argumenty na czy rzeczywiście tak jest?wypisać na kartce wszystko to co Pani potrafi zrobić, mogą być to proste rzeczy n.p ładnie tańczę, umiem pływać, jestem inteligentna....jestem pewna, że znajdzie się wiele argumentów za tym, że warto żyć. Jeżeli czuj e się Pani coraz gorzej zalecałabym spotkanie z psychologiem/psychoterapeutą, który pomoże Pani poradzić sobie z aktualnymi trudnościami. Niech Pani o siebie zadba.

pozdrawiam
Kamila Jakubowska

Szanowna Pani, kluczową kwestią w poradzeniu sobie z takim stanem rzeczy jest znalezienie odpowiedzi, dlaczego tak się czuję? Dlaczego takie myśli przychodzą mi do głowy? Są to kwestie, nad którymi pracuje się w psychoterapii.

Pozdrawiam

Witam Panią
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Problemy z kontrolowaniem emocji i nadmierna nerwowość
są najczęściej reakcją obronną ludzkiej psychiki na stres,
lęk czy traumatyczne przeżycie z przeszłości.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko
podczas osobistej konsultacji.
Pomocne mogą być techniki relaksacyjne.
Warto też popracować nad dobrą samooceną.
Żeby jednak skutecznie Pani pomóc, trzeba dokładnie
poznać naturę Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani
nadmiernego denerwowania się i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do psychoterapii
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz zdobyć umiejętność kontrolowania emocji
i radzenia sobie ze stresem.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl