Jak radzić sobie z poczuciem winy?

Dzień dobry Miałem wizytę u psychologa, który po ostatniej wizycie wywołał u mnie poczucie winy. Psycholog była poirytowana (przynajmniej ja tak to odebrałem) że nie było mnie długo (miałem problemy z urzędami) , no bo jak można mieć jakieś problemy ..Zamiast mi pomóc zostałem zbrukany to że dalej mieszkam z rodzicami. Zdenerwowałem, spociłem, wzrok zaczął mi błędnie chodzić, i nie wiedziałem co zrobić. Jej wypowiedzi były dla mnie ciosem w serce. Nie dochodziło do mojej psycholog to że coś robię w tym kierunku że pracuję, że mam dziewczynę, jakiś tam znajomych. Nie jej chodziło o to że nic nie robię aby się wyprowadzić. Gdybym miał wystarczającą ilość pieniędzy pewnie bym się wyprowadzić, ale na ten moment mnie nie stać. Odkładam. Nie wiem co zrobić. Miałem tylko iść aby dowiedzieć się co mi jest bo miesiąc temu zemdlałem i miałem badania psychologiczne , bo szpital mnie skierował na takie badanie , a wyników i tak nie mam do dziś. I miałem jeszcze zwyczajnie pogadać jak mam jakieś problemy. Nie wiem co robić. Czy zmienić psychologa? Po tej sytuacji 5 dni nie mogłem normalnie spać i funkcjonować, mało jadłem, a jak już zjadłem to wymiotowałem. Sytuacja dopiero unormowała się kilka dni temu. A nadal czuję się winny całej sytuacji. :(

Mgr Joanna Szlasa Psychologia

Dzień dobry, z opisanej przez Pana sytuacji wnioskuję, że prawdopodobnie trafił Pana na niekompetentnego psychologa, który nie przestrzega zasad etycznych. Sam fakt, że odczuwa Pan po wizycie u psychologa poczucie winy właśnie z powodu zachowania i wypowiedzi psychologa jest bardzo niepokojący. Psycholog wykonując swoją pracę powinien kierować się zasadami etyki zawodowej. Naczelną wartością dla psychologa jest dobro drugiego człowieka. Celem działalności jest niesienie pomocy innej osobie w rozwiązywaniu trudności życiowych i osiąganiu lepszej jakości życia na drodze rozwoju indywidualnych możliwości oraz ulepszaniu kontaktów międzyludzkich. Warto, jak najbardziej znaleźć innego psychologa, który ma na celu dobro pacjenta i który pomoże Panu znaleźć rozwiązanie trudności. Niepokojące są opisywane przez Pana skutki wizyty w postaci problemów z prawidłowym funkcjonowaniem. Być może oprócz niewłaściwego zachowania psychologa, w tym czasie wydarzyło się coś jeszcze, co mogło się do tego przyczynić?
Mimo negatywnych Pana doświadczeń po wizycie u psychologa zachęcam, aby się Pan nie zrażał i znalazł odpowiednią osobą, która Pana wesprze.
Pozdrawiam serdecznie,
Joanna Szlasa

Dzień dobry. Niestety czasem się zdarza trafić na lekarza, który łamie pewne standardy zachowania. Wnioskując z Pana reakcji sądzę, że konieczne byłoby podjęcie przez Pana psychoterapii, ponieważ same konsultacje z psychologiem mogą okazać się niewystarczające. Uważam, że Pana reakcje, na krytykę oraz samo omdlenie wydają się Pana sposobem reagowania na trudne dla Pana sytuację. Niestety jeśli nie zostaną one zatrzymane, w przyszłości mogą okazać się szkodliwe dla Pana zdrowia również fizycznego.
Proszę poszukać pomocy u innego psychologa, a najlepiej psychoterapeuty.
serdecznie pozdrawiam
http://psychoterapia-krakow.net/