Jak radzić sobie z pogłębieniem depresji?

Witam. Mam 22 lata. Ostatnio mam ogromny problem. Pogłębiłam mi się depresja i nie mam w ogóle apetytu. Jedzenie mnie odrzuca. Schudłam już prawie 8kg w półtora miesiąca. Martwi mnie to, ale nie jestem w stanie przekonać się do jedzenia mimo ogromnej chęci. Przez ostatnie 2 tygodnie już jest całkiem źle. Jem po 200-500kcal najwięcej. Nawet zawroty głowy, słabość, mroczki przed oczami czy małe omdlenia nie są wystarczające, żeby mnie przemóc. Biorę leki od psychiatry, ale nie pomagają. Co powinnam zrobić? Gdzie szukać pomocy? Zaznaczam też, że miałam anoreksje i nie chcę nawrotu. Na razie jestem w małej niedowadze, ale boję się, co będzie dalej, bo jest mi coraz ciężej. Proszę o poradę

Witam! Pani opis bardzo pasuje do reakcji i zachowań osób z zaburzeniami odżywiania. Tu same leki nie pomogą, potrzebne są odpowiednie oddziaływania psychoterapeutyczne i psychoedukacyjne. Najlepsze efekty uzyskuje się w wyspecjalizowanych Ośrodkach Zaburzeń Odżywiania - personel jest odpowiednio przeszkolony i ogromne doświadczenie w tym zakresie. Leczenie ambulatoryjne daje raczej marne efekty - duże skłonności manipulacyjne osób leczonych. Jeżeli podchodzi Pani do zagadnienia poważnie, to radzę oprzeć się o fachowców mających doświadczenie i efekty w tym zakresie. Powodzenia W. Łuczkowski.