Jak radzić sobie z reakcją na stres w postaci wymiotów?

Dzień dobry, Mam problemy na tle nerwowym. Od kilku już lat w momencie silnego stresu (głównie podczas kłótni), wymiotuję. Jest to odruch niemożliwy do kontrolowania. Najgorsze jest to, że jak już zwymiotuję raz, wymiotuję jeszcze kilka razy w przeciągu godziny-dwóch. Nie umiem nad tym zapanować i nie jest też to stan, który mogę wcześniej przewidzieć, żeby wziąć środki uspokajające. Jak sobie z tym poradzić?

W sytuacji, którą Pani opisuje, warto, by kierunki działania przybrały podwójną drogę. Jedną z nich jest wizyta u lekarza, który skieruje Panią na badania, by wykluczyć czysto medyczne przyczyny problemów. Pod względem psychologicznym źródłem trudności może być mechanizm odreagowania emocji poprzez ciało, zwany psychosomatyzacją. Niektórzy ludzie mają większą trudność od innych z wyrażaniem czy nawet odczuwaniem określonych uczuć. Może to wynikać z przeszłych doświadczeń, specyficznej konstrukcji psychicznej. Takie problemy rozwiązuje się często poprzez psychoterapię, dlatego, jeśli ma Pani taką możliwość, sugeruję spotkania z psychoterapeutą. Może Pani również zacząć od konsultacji z psychologiem, który pomoże podjąć decyzję dotyczącą dalszej drogi leczenia.

Witam Panią. Prawdopodobnie to co Pani opisała jest reakcją Pani organizmu na silny stres. Leki, o których Pani wspomina mogą spowodować tylko leczenie objawowe. Moim zdaniem ważne będzie dotrzeć do źródła Pani objawów - czyli co wywołuje silny stres w Pani życiu w wyniku czego Pani wymiotuje. Właściwe zdiagnozowanie źródła może umożliwić dostosowanie właściwych sposobów redukujących siłę stresu. W tym celu bardzo Pani polecam bezpośredni kontakt z psychologiem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/