Jak radzić sobie ze złym samopoczuciem i brakiem samoakceptacji?

Witam Mam na imię Agata i mam 18 lat. Od dłuższego już czasu mam problemy z samopoczuciem i z akceptacją tego co dzieje się wokół mnie. Otóż czuje się samotna, tak jakby niewidoczna, zapomniana.. przytłacza mnie to wszystko na tyle że szukam problemu w sobie i nie wiem co mogę zrobić żeby mimo tego czuć się dobrze i nie brać tego do siebie bo przecież chęć utrzymania znajomości powinna być obustronna prawda? Proszę o jakieś rady Pozdrawiam

Mgr Natalia Pietrulewicz

Pani Agato,

pisze Pani o problemach z samopoczuciem (ale jakich?), pisze Pani o samotności, problemach w relacji, samotności, poczuci "nieistnienia". Nie podaje Pani zbyt wiele szczegółów i myślę sobie, że to chyba dobrze - fajnie, żeby to Pani sama miała okazję poszukać rozwiązań (to w końcu Pani życie i to Pani ma to co się w nim dzieje odpowiadać, a nie jakiejkolwiek innej osobie) w bezpiecznej atmosferze - takiej jak gabinet psychoterapeuty, psychologa (wizyta prywatna lub na NFZ po otrzymaniu skierowania), gdzie problemy jakich Pani w tej chwili doświadcza będzie miała Pani szanse przekuć w rozwój i popracować nad poprawą samopoczucia.

Dzień dobry. Okres dojrzewania to trudny czas, poszukiwanie tożsamości, podejmowanie pierwszych ważnych decyzji, również tych personalnych. Wiele młodych osób odczuwa podobne stany, nie wszyscy jednak o tym mówią. Ważne, by skupiła się Pani na identyfikacji własnych potrzeb i pragnień. Samoświadomość bardzo pomaga w podejmowaniu decyzji, ale i w doborze osób, z którymi nawiązujemy bliższe relacje. Proszę rozważyć pomoc psychologa w tym zakresie. Pozdrawiam serdecznie.