Problem z samoakceptacją u 22-latki

Nie potrafię zaakceptować siebie.Jestem drobna, szczupła i kiedy zaczynam się z kimś spotykać wyszukuję w sobie wad, a czasem w tej drugiej osobie. w styczniu zakończyłam romans, który na początku mnie dowartościował. po miesiącu poznałam faceta, który jest no chyba ideałem. na początku chciałam spędzać z nim każda chwilę. ednak z czasem zaczęły się lęki, obawy. porównywanie z poprzednimi facetami. zawsze tak się dzieje, kiedy mam dni płodne.w ogole nie ma we mnie chęci do życia.Miałam deresje2x

Jeżeli Pani trudności w utrzymaniu bliskich relacji powtarzają się, warto przyjrzeć się temu, co takiego Pani doświadcza w tych relacjach i z jakiej przyczyny tak się dzieje. Może to Pani zrobić rozpoczynając psychoterapię. Na początku ma miejsce kilka spotkań z psychoterapeutą, podczas których wspólnie określa się ramy pracy. Jeżeli ze względu na Pani depresję, będzie wskazana konsultacja z psychiatrą, taką informację też powinna Pani otrzymać podczas wizyt.

Witam,
zmiany nastrojów związane z wahaniami poziomu hormonów w czasie trwania cyklu są dość powszechne. Pisze Pani o problemach z akceptacją siebie. Skutkować one mogą trudnościami z utrzymywaniem satysfakcjonujących relacji interpersonalnych. Nie wspomniała Pani czy w związku z depresją korzystała Pani z pomocy psychiatry lub psychoterapeuty. Zalecałabym konsultację psychologiczną i ewentualne podjęcie terapii.
Pozdrawiam.