Jak rozmawiać z krzyczącymi rodzicami?

Dzień dobry, od pewnego czasu mam problem z rodzicami, krzyczą, mówią że jestem do niczego, potrafią uderzyć jak się bardzo zdenerwuja,nie wiem co mam robić ,już nie mogę wytrzymać psychicznie :/ .prosze o pomoc, bo wyprowadzić się nie mam jak bo się uczę jeszcze i nie pracuje, a z nimi nie da się nawet porozmawiać normalnie, a zdarza się to coraz częściej.....

Szanowna Pani,
rodzice stosują wobec Pani przemoc psychiczną i fizyczną, możliwe, że nie radzą sobie z czymś, w interakcją z Panią, możliwe, że wchodzenie Pani w fazę dorosłości powoduje w nich taką frustrację (jednak to jest problem z którym, rodzice muszą sobie poradzić), nie opisuje Pani szczegółowo sytuacji, jednak rodzice rujnują Pani poczucie własnej wartości, co jest istotne, w fazie dorosłości do właściwego funkcjonowania. Dobrze byłoby porozmawiać z rodzicami na spokojnie, o tym, co Pani czuje, pomocne byłoby dla Pani wsparcie psychoterapeutyczne, polecam paradygmat poznawczo - behawioralny, pomoc można uzyskać w Poradni Zdrowia Psychicznego (NFZ) lub prywatnie.
Pozdrawiam serdecznie