Jak rozróżnić miłość od lęku przed samotnością?

Witam. Chciałam się dowiedzieć czy jest jakaś możliwość, pytania, które można sobie postawić, aby się upewnić czy kieruje nami miłość czy strach przed samotnością? Rozstałam się niedawno po 3 latach. On niczym mnie nie skrzywdził, w pełni szanował, kochał i nadal walczy o powrót. Ja go nigdy nie kochałam dlatego odeszłam. Przez jakiś czas byłam pewna, że to dobra decyzja, ale zaczynam mieć wątpliwości. To dobry człowiek i nie wiem czy jeszcze takiego spotkam, ale czy to miłość czy strach?

Zachęcam do kontaktu z psychologiem, psychoterapeutą. Trudności relacyjne, brak zaangażowania w relacje mogą mieć różne przyczyny- także osobowościowe. Warto przyjrzeć“ sie głębszym konfliktom, deficytom i emocjom, które nie pozwalają Pani w pełni zaangażować się i cieszyć się związkiem.

Dzień dobry.

Wydaje się, że sama sobie Pani odpowiedziała w zdaniu: "To dobry człowiek i nie wiem czy jeszcze takiego spotkam..."
Proponowałbym konsultację psychologiczną i zapewne terapię, podczas której mogłaby Pani bliżej poznać własne motywy "bycia" i "nie bycia" w związku.

Pozdrawiam.

Dzień dobry, wydaje mi się, że zastanawia się pani czy jest pani w stanie się zakochać, czy jest pani być w stanie w związku. Myślę, że na te pytania warto sobie odpowiedzieć w procesie psychoterapii. Pozdrawiam.