Jak rozstać się z toksycznym partnerem?

Mam37 lat i11 letnia corke.Bylam w zwiazku przer rok z 27 latkiem. Moj byly jest kierowca tira.Czesto pije.Odeszłamodniegomimo ze b.kochałam bo mnie nie szanował oszukiwał kłamał i zdradzał.wiem zejest mlody i tez wiem ze zaluje tego co mi zrobil ale to go nie usprawiedliwia co gorsza nie potrafi sie przyznac do wlasnych błędów. Odkryłamjego lewe konta jak pisal z kilkoma obmawiając mnie. Calej swojej rodzinie znajomym wmowil ze to wszystko moja wina wmawia mi zdrade i oszustwo.Kiedy odkrylam co robi i mu pokazalam i powiedziałam wypieral sie wszystkiego.Usunelam go ze znajomych a on ma dostep do brata fb i oglada moj profil.Kiedy jest pijanywtedy sie odzywa pisze do mnie raz lagodnie za chwile z agresją.Wyslal mi 2 bukiety i przepraszał.Ja nie reaguje nie odzywam sie wcale nie odpisuje na smsy. Doszlo do tego ze z brata fb podszyl sie pod brata i mi napisal " co ty zrobilas mojemu bratu on przez ciebie z nikim nie rozmawia uciekl w prace.Ma lewe konta i pisze z wieloma imprezuje.Ja jestem jedynaczka nie mam za wielu przyjaciół. To mnie obciaza psychicznie.Chciala bym by jego rodzina znajomi zobaczyli jaki jest i co mi zrobil. Pobral wzorce z domu bo jego ojciec pije i wmawia mamie zdrady itp.Mam wrazenie po zachowaniu bylego ze ma jakies zaburzenia psychiczne.Normalny facet by odpuscil. Jest mi ciezko nie mam wsparcia w nikim jestem sama.Co mogla bym zrobic.

Zachęcam do zgłoszenia się na psychoterapię. Specjalista pomoże Pani lepiej zrozumieć siebie i mechanizmy oraz zachowania, które mogły przyczynić się do powstania podobnej sytuacji. Wspólnie będziecie pracować nad zmianą, odbudowaniem poczucia wartości, bezpieczeństwa, umiejętności jasnej komunikacji i asertywności. Warto pracować nad sobą nie tylko, by uwolnić się od toksycznych relacji, ale także uchronić się przed ponownym wejściem w niesatysfakcjonujący związek.