Jak rozwiązać problem z mamą?

Witam! Od pewnego czasu moja mama cały czas na mnie krzyczy. Już nie wiem co mam robić. Próbowałam z nią rozmawiać, ale to nic nie daje. Ona mówi, że powinnam iść do psychologa. I że to ja jestem zła i cały czas pyskuję, ale ja po prostu próbuję się bronić, bo ona cały czas na mnie krzyczy!:(:( Już sama nie wiem co mam robić. Rozmawianie z nią nic nie pomaga! Oliwia

Witam!

Okres dojrzewania jest trudnym czasem zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojej mamy. Problemy w tym wieku przeżywane są bardzo silnie, a dogadanie się z otoczeniem jest ciężkie. Mama także w tym czasie zaczyna zauważać, że dorastasz i stajesz się coraz bardziej samodzielna. Przez te zmiany ona czuje się zagrożona i reaguje gwałtowniej.

Myślę, że obie powinnyście pracować nad poprawą kontaktów. Rozmowy nie mogą być kłótnią i licytowaniem się, co kto zrobił źle. Porozmawiaj z mamą spokojnie i powiedz jej, co czujesz i jak to widzisz. Jednak w momencie, kiedy w żaden sposób nie będziecie się mogły dogadać, powinnyście skonsultować się z psychologiem - obie.

Wina nie leży po jednej ze stron, zawsze jest gdzieś pomiędzy. Postarajcie się wspólnie znajść wyjście z tej sytuacji. Poprawienie się Waszych relacji i nauczenie się normalnie komunikować pozwoli Wam lepiej zrozumieć siebie nawzajem i pogłębić relację.

Pozdrawiam