Jak skłonić rodzica do zmian?

Witam, mam bardzo wstydliwy problem. Mam 27 lat. Pracuje na etacie. Mieszkam w wynajętym mieszkaniu wraz z mamą. Od kilku miesięcy w domu zrobił się okropny bałagan. Postanowiłam to zmienić. Ogarnęłam swój pokój. Wyrzuciłam część niepotrzebnych rzeczy i tak dalej. Chcę sprzątnąć resztę mieszkania, j tutaj pojawia się problem. Moja własną matką mi na to nie pozwala. Sama tego zrobić nie chce, i mi też nie umożliwia. W kuchni większość rzeczy leży na wierzchu, spychane tylko na bok. Panuje brud. I wszędzie porozstawiane kwiatki na które nie ma miejsca

Tymczasem, myślę, że warto zacząć od podjęcia kroków w celu poprawy Twojego samopoczucia i sytuacji w domu. Zaproponowałabym Ci wizytę u psychologa, który pomoże Ci poradzić sobie z emocjami związanymi z obecną sytuacją oraz z problemem wstydu, który wspomniałaś na początku. Psycholog będzie mógł również pomóc Ci znaleźć sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w przyszłości.

Dodatkowo, warto porozmawiać z mamą na spokojnie, bez oskarżania jej o bałagan w mieszkaniu. Myślę, że pomógłby w tym dialog motywujący.

Mam nadzieję, że moja sugestia pomoże Ci rozwiązać Twój problem.

Pozdrawiam

mgr Klaudia Ułamek

Dietetyk kliniczny, psychodietetyk Częstochowa oraz online

Zapraszam do zapoznania się z informacjami o mnie oraz lokalizacją i opiniami pacjentów -> https://goo.gl/maps/KtvQ39gWCpKhBLzj8