Jak sprawić, aby mój narzeczony był mniej zależny od ojca?

Witam może to nie typowe pytanie ale ktoś mi udzieli na nie odpowiedź. A więc mój narzeczona boi się własnego taty i zawsze się odbija to na naszym związku. Np. mieliśmy rocznicę związku wszystko zaplanowane itd kilka dni przed rocznica tata zadzwonił do niego że są urodzony w rodzinie i czy będzie oczywiście bez zawachania odpowiedział że tak bo bał się mu przeciwstawić a nasz rocznicę olał powiedział że musi iść oczywiście beze mnie. Jak mogę mu pomóc by potrafił zacząć żyć własnym życiem tym bardziej że ma już 25lat a boi się ojca swojego jak ognia i przestał się go bać?

Dzień Dobry pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Zaprezentowana przez Panią relacja, pokazuje, że Pani Narzeczony bardziej bierze pod uwagę potrzeby Swojej Rodziny, aniżeli Pani oraz potrzeby wynikające z Państwa relacji partnerskiej.

Relacja partnerska jest relacją wymagającą nieustannej pracy, nad związkiem, w związku oraz wymaga otwartości/uważności na potrzeby/pragnienia Partnera oraz gotowości, by na te potrzeby wzajemnie odpowiadać.

Z opisu relacji, wnioskuję, że być może Pani Partner nie dopatruje się nic złego w takim zachowaniu, gdyż być może? otrzymał dysfunkcyjne wzorce zachowań/komunikacji, które to nie służą pogłębianiu relacji między Państwem?

Zachęcałabym Panią, do szczerej, otwartej i nie oceniającej rozmowy z Narzeczonym, komunikując Mu, jak Pani się czuje w takiej sytuacji, kiedy Pani pragnienia/potrzeby są pomijane.

Do rozważenia podjęcie terapii par albo psychoterapii indywidualnej.

Serdeczności i tylko pomyślności Państwu życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Dzień dobry!

Nie jest możliwe odmienić drugiego człowieka, zmienić jego cechy osobowości, sposób myślenia, nawyki zachowań kształtowane latami - jeśli on sam nie poczuje potrzeby takiej zmiany. Może Pani sygnalizować partnerowi, co Panią niepokoi, jakie Pani potrzeby nie są zaspokajane, jak widzi Pani jego relacje rodzinne ze swojej perspektywy. Może Pani zachęcać go do refleksji nad sobą np. w psychoterapii. Trzeba też jednak wziąć uwagę, że perspektywa partnera może być inna niż Pani.

Pozdrawiam!