Jak uporać się z samotnością po śmierci męża?

Minelo 2 lata od smierci meza w zwiazku bylismy 45 lat bardzo udanym nie moge poradzic sobie z samotnoscia a moze brakuje mi tej bliskiej osoby jak dlugo to jeszcze bedzie trwalo

Droga Pani, żałoba po śmierci bliskiej osoby jest naturalną rekacją. Poczucie samotności jest także jej częścią. To ogromna strata, ale także wielka, życiowa zmiana. Każda osoba w toku jej trwania przechodzi przez różne etapy, które są kwestią bardzo indywidualną, zarówno w kontekście ich trwania, jak i doznawania różnych trudnych emocji. Nie sposób określić, jak długo będzie to trwało. Ważne, aby pozwolić sobie na przeżywanie wszystkich emocji, dać sobie czas. Jednocześnie rozpocząć powoli budowanie nowej codzienności, znajdować drobne zajęcia sprawiające radość, spotykać się innymi ludźmi i rozmawiać, na miarę swoich możliwości. Wszystko, co nowe i dobre dla Pani, będzie powoli wypełniało uczucie pozostawionej pustki. Jeśli czuje Pani, że potrzebuje wsparcia, proszę nie wahać się poprosić o pomoc psychologiczną. Życzę wszystkiego dobrego.