Jak uwolnić się od partnera?

Jak pómoc córce w uwolnieniu się ze związku. Poznała chłopaka przez internet, okłamała nas o tym fakcie.Był on kilka razy u nas i nie można było się go pozbyć. Zaplanował już przyszłość z nią bez jej udziału. Utrudnia jej studia, bo nie będzie pracowaćnie.Córka ma talent i pasję, i lubi to co robi. Jak postąpić, jak jej otworzyć oczy. Mimo 25 lat jest to jej pierwszy poważny partner i już kilkakrotnie zrywali, częściej on ostatni raz ona.Jego rodzina pomaga mu w powrocie do niej, a ona ulega.

Witam. Rozmawiać z nią o wszystkich możliwych sytuacjach, o tym o czym Pan napisał. Chyba, że to Pan ma problem w akceptacji, ze próbuje ulożyć sobie życie, zwiazać się z nim. Może córce ten zwiazek nie przeszkadza np w studiach tak jak panu.
Magdalena Brabec

Witam,
najwłaściwiej będzie przedstawić córce włany niepokój zamiast udzielać rad.Macie państwo prawo wyrazić zmęczenie obecnością chłopaka u siebie w domu,jak również troski dotyczącej studiów,niemniej trudno wymuszać na niej posłuszeństwo w tym zakresie.Bardzo zalecam,aby zaproponować córce wspólną /rodzinną/rozmowę z dobrym terapeutą,ew.udać się na taką rozmowę bez niej.Jest to najlepszy sposób zrozumienia własnych emocji,jak również przygotowanie do dalszych,konstruktywnych rozmów z nią samą.Nie mamy bowiem ani prawa,ani możliwości/poza przymusem/wpływać na życie dorosłych dzieci.Jedyne jednak,co warto wprowadzić w tę relację,to akceptowanie jej,jako atrakcyjnej dziewczyny,dla której mężczyzna wiele potrafi zrobić/skoro chłopak jest gotów sam dla niej zarabiać i skoro trudno mu bez niej funkcjonować-na pewno jest bardzo zakochany/.Dalszą pracę nad problemem można kontynuować przy pomocy specjalisty.
Pozdrawiam serdecznie